PUG „ŽIOGELIS“ UGDOMOSIOS VEIKLOS „VANDUO – GYVYBĖS ŠALTINIS“ (2020.03.30-04.03)

Tema vaikams buvo įdomi. Pasiūlėme nemažai informacijos interneto prieigose: puikių pateikčių apie vandenį, vandens svarbą žmonėms, augalams, gyvūnams, filmukus apie vandens taršą. Iš gautų atsakymų supratome, kad vaikai geba paaiškinti kaip ir kuo teršiami vandenys, kaip reikia drausminti žmones, kad išsaugotų švarų vandenį ne tik žmogui, bet ir gyvūnams, augalams.

Vaikai su tėvais kalbėjo apie vandens formas – sniegą, lietų, ledą. Kai kurie vaikai stebi ir gali daryti savo išvadas ( pvz. nupiešė spalvotus lietaus lašus ir mamai paaiškino “ lašai yra permatomi išvis, tai jeigu jis nukrinta ant žolės- žalias, o aš mačiau daug spalvotų vandens lašų, tai ir nupiešiau“).

Vaikus sužavėjo pasiūlyti bandymai-eksperimentai su vandeniu: „Vanduo ir monetos“, „Kiaušinis ant vandens“, „Eksperimentas su atmosferos slėgiu“, „Lediniai paveikslėliai“, „Pripūstas balionas karštu vandeniu“, „Stebuklingi burbulai“, „Dingęs kiaušinio lukštas“,…. (tėveliai atsiuntė atliktų bandymų nuotraukas ir trumpus video).

Vaikams patiko žaidimas, padedantis lavinti koncentraciją, noriai žaidė pirštukų žaidimą, patiko klausytis gyvosios ir negyvosios gamtos garsų ir spėlioti koks tai garsas (jūros bangavimo, smarkaus lietaus,…).

Vaikams neblogai sekėsi skaičiuoti. Sudėties veiksmus atlieka lengviau ir greičiau nei atimties veiksmus. Skaičiuoja įvairiai : ir mintinai, ir pirštų pagalba. Yra vaikų, kurie jau bando skaičiuoti „stulpeliniu“ būdu. Vaikai susidomėjo „Zipio draugų“ užduotėlėmis , bandė pakomentuoti pavaizduotus žmonių jausmus paveikslėliuose .

Vaikų mintys:

„tas nežinau koks čia, kažkoks pasenęs ir susirgęs korona virusu, grynai taip atrodo, jis jau tikrai negerą jausmą turi“; „negerai atsibudęs“; „nenori sakyti paslapčių“; „Ilgai miegojo“; „nustebęs, nes turi naujienų“; „linksmas, nes myli“,…..
Tėvams buvo pasiūlyta papildomai ar individualiai :
– „Liepsnelė“. Skaitymo pradžiamokslis šešiamečiui“ (PDF);
– „Lavinamieji pratimai 6 – mečiams“ (PDF);
– Vaizdo įrašai , kuriuose vaikams bibliotekininkų skaitomos populiariausios knygelės (grojaraštis);
– Svetainė su matematiniais žaidimais, kuriuos galima parinkti pagal vaiko galimybes.

Pranešimas parengtas remiantis iš tėvų gauta informacija (nuotraukomis, vaikų mintimis). Ačiū visiems už Jūsų aktyvumą ir geranorišką bendradarbiavimą.

Grupės pedagogai : Asta Mičelienė, Reda Ginelevičienė, meninio ugdymo mokytoja Nida Jašinskienė, logopedė Kristina Zelbienė

Šiaulių lopšelis-darželis „Sigutė“
Įstaigos kodas 1905 25130
A. s. LT 40 7300 0100 7573 8391
Bankas „Swedbank“, AB

Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre
Direktorė – Eglė Ivanauskaitė-Rimšė

J. Basanavičiaus g. 92, 76176 Šiauliai
Tel. (8 41)  54 52 69
Mob. 8 673 84 434
El. p. sigute.darzelis@splius.lt

2022 © Šiaulių l-d „Sigutė“
NEĮGALIESIEMS