PUG „ŽIOGELIS“ UGDOMOJI VEIKLA „IR SUČIULBO PAUKŠTELIAI“ (2020-04-14–2020-04-17)

Ugdomajai veiklai buvo pasiūlyta nemažai informacijos interneto prieigose: virtualios knygelės apie paukščius; virtuali edukacinė biblioteka apie paukščių migraciją, žiedavimą; pirštukų žaidimas; eksperimentas; dainelės; paukščių balsų įrašai; mįslės apie paukščius.

Vaikai domėjosi paukščiais. Informacijos ieškojo ir savarankiškai knygose, enciklopedijose, stebėjo paukščių elgseną kieme. Ugdytiniai gali atpažinti Lietuvoje žiemojančius paukščius: sniegeną, zylę, kėkštą, šarką. Žino, kad pavasarį parskrenda gandrai, kielės, pempės, antys, kregždės, varnėnai, vieversiai. Daug džiugių emocijų sukėlė juokingiausių paukščių balsų įrašai.

Ugdytiniams neblogai sekėsi atpažinti geometrines figūras, jų ieškojo ir aplinkoje: apskritimas – sagos, lėkštės, šaškės, kriauklė; skritulys – gaublys, kamuolys, eglutės žaisliukai; ovalas – balionas, kiaušinis, stalas, šlepetės; stačiakampis – durys, stalas, langas, telefonas, popieriniai pinigai; rombas – auskarai, aitvaras, langeliai kai kuriuose Rumšiškių nameliuose; kvadratas – sausainis, taburetė, servetėlė, lako buteliukas; trikampis – stogo elementai, kaklaraištis, muzikos instrumentas, Makso (šuns) ausys.

Namuose vaikai žaidė stalo žaidimus: „Double“, „Šaškės“, „Bingo“, „Monopolis“; judriuosius žaidimus: „Diena – naktis“, „Gandre, gandre, kiek valandų?“, „Slėpynės“.

Vaikai atliko eksperimentą „Nuluptas kiaušinis“ (kiaušinis pamerktas į actą):

  • Kas atsitiks su kiaušiniu po dviejų dienų? Tai gal supus?“
  • Kur pradingo lukštas? Vau, mam, žiūrėk, koks didelis, o tai čia jis išvirė ar ką? Lukštas ištirpo!!!“

Vaikų mintys:

Paukščiai turi žiedus, kad surastų savo namus“.

Gulbės skrenda į Pietų Afriką. Paukščių žiedavimas?: – „paima paukščius iš narvo ir pririša virvę“.

Buvo juokingų paukščių balsų: gulbė sako tra ta ta; antis – kvy kvy, o kitų garsai tai kaip važiuotų mašina arba dainuotų dainą“.

Atlantinis mormonas skleidžia panašų garsą kaip karvė“. 

Paukščių žiedavimas reikalingas, kad žmonės suprastų, ar paukštis mergaitė, ar berniukas; kokia jo rūšis; kiek jam metų“.

Labai drąsios gulbės buvo, bėgom mes nuo jų, nes labai šnypštė ir bandė atimti maistą iš rankų, bet vis tiek patiko…“.

Pas tuos paukščius, kur gyvena čia – storos plunksnos, aš nežinau…..“.

Pasakose varnos dažnai būna raganų draugės“.

Nežinau, kas tas žiedavimas, pirmą kartą girdžiu… Tai ką ten tuokia tuos paukščius ar kaip???…“.

Vaikai žaidė su savo augintiniais: globojo juos, kartu mankštinosi ir… organizavo šventes – „Šuniuko gimtadienį“. Kuriant aplinką pasireiškė vaikų organizaciniai, meniniai gebėjimai ir savikontrolės mokymai: –„Sėdėk, Bela, kantrybė – dorybė!!!“.

Savaitė buvo labai turininga. Savo patirtus įspūdžius vaikai perteikė piešiniais, gamino stalo dekoracijas, „inkilus“ varnėnams.

Labai norisi padėkoti mamoms, tėčiams, kurie įdeda tiek pastangų , kantrybės ir begalinės meilės savo vaikams. AČIŪ JUMS!

Pranešimas parengtas remiantis iš tėvų gauta informacija (vaikų mintimis, nuotraukomis, trumpais video įrašais).

Grupės pedagogai: Asta Mičelienė, Reda Ginelevičienė, meninio ugdymo mokytoja Nida Jašinskienė, logopedė Kristina Zelbienė.

Šiaulių lopšelis-darželis „Sigutė“
Įstaigos kodas 1905 25130
A. s. LT 40 7300 0100 7573 8391
Bankas „Swedbank“, AB

Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre
Direktorė – Eglė Ivanauskaitė-Rimšė

J. Basanavičiaus g. 92, 76176 Šiauliai
Tel. (8 41)  54 52 69
Mob. 8 673 84 434
El. p. sigute.darzelis@splius.lt

2022 © Šiaulių l-d „Sigutė“
NEĮGALIESIEMS