Projektas „Opa opa į Europą“

Grupės „Žiogelis“ vaikai dalyvauja respublikiniame virtualiame ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų vaikų, tėvų ir pedagogų projekte „Opa opa į Europą“.
Projekto tikslas – suteikti galimybę susipažinti su Lietuvos ir Europos kultūros ir gamtos paveldo svarba žmogui. Vaikai gaublyje ir žemėlapiuose surado Europos žemyną, sužinojo, kokios valstybės įsikūrusios šiame žemyne. Internete ieškojo šalių vėliavų, herbų.

Projektu susidomėjo grupės tėveliai. Arono šeima pristatė Lietuvos kaimynę Latviją. Jo prosenelis – latvis. Pavardė – Gravinš. Vaikai sužinojo, kad latviškai darželis – bernu darzas, mergaitė – meitene, berniukas – zens. Latvių nacionalinis paukštis – kielė. Tėveliai parodė nuotraukų, pavaišino saldainiais „Karvutė“. Susitikimo pabaigoje išklausėme latvių himną.

Projektui „Opa opa į Europą“ įsibėgėjant, Dovydo mama pristatė Europos šalį Airiją. Vaikai išgirdo eilėraštį airių kalba, pamatė airišką šokį, sužinojo kaip švenčiama Šv. Patriko šventė, pasimatavo įspūdingas kepures. Vaikus sudomino pasakojimas apie Leprekoną (gnomą), kuris slepia lobį vaivorykštės gale. Dovydo mamai pavyko išvilioti lobį. Po pinigėlį padovanojo visiems vaikams. Gaublyje greitai rado Airiją ir sostinę Dubliną. Tėvų apsilankymas grupėje suteikia žinių ir džiugių emocijų.

Laukite tęsinio…

 

Šiaulių lopšelis-darželis „Sigutė“
Įstaigos kodas 1905 25130
A. s. LT 40 7300 0100 7573 8391
Bankas „Swedbank“, AB

Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre
Direktorė – Eglė Ivanauskaitė-Rimšė

J. Basanavičiaus g. 92, 76176 Šiauliai
Tel. (8 41)  54 52 69
Mob. 8 673 84 434
El. p. sigute.darzelis@splius.lt

2023 © Šiaulių l-d „Sigutė“
NEĮGALIESIEMS