„Kaip pažinti Lietuvą?“

Kovo 11-osios proga  „Bildukų“  grupės vaikai jungėsi į respublikinį  priešmokyklinio ugdymo grupių interaktyvų rytmetį „Kaip pažinti Lietuvą“, kurį ketvirtus metus  organizuoja Šiaulių lopšelis – darželis „Sigutė“ ir priešmokyklinio ugdymo mokytojos Asta Želionienė ir Ligita Petkuvienė. Šio renginio tikslas – skatinti priešmokyklinio ugdymo mokytojų tarpusavio bendradarbiavimą, kuriant užduotis ir organizuojant interaktyvų rytmetį. Įstaigos atsitiktine tvarka buvo suskirstytos į poras ir   jungėsi į virtualius susitikimus. Rytmetyje dalyvavo 18 priešmokyklinio ugdymo grupių iš Kauno, Alytaus, Kėdainių, Šiaulių miesto ir rajono švietimo įstaigų.

 Mokytojos iš anksto paruošė vaizdines ir interaktyvias užduotis ir svarstė, tarėsi tarpusavyje, kokios žinios ir faktai apie Lietuvą yra svarbūs, įdomūs priešmokyklinukams ir atrado daugybę būdų, kaip vaikams pažinti Lietuvą, panaudojant kūrybines užduotis, žaidimus, folkloro elementus, STEAM, IT. Džiugu, kad visos įstaigos labai originaliai ir kūrybiškai organizavo savo rytmečius: vieni žaidė interaktyvias „Kahoot!“ viktorinas, skaitmeninius žaidimus, „keliavo“ po Lietuvos lankytinas vietas, naudodamiesi interaktyviu Lietuvos žemėlapiu, atkodavo svarbius miestų objektus, žemėlapiuose matavo Lietuvos sienos ilgį kaladėlėmis, siūlu, atliko bandymą „Lietuvos vėliavos spalvos“, kūrė kūrybinius darbelius: trispalvius paukščius,  meninį koliažą „Dviejų miestų draugystės širdis“, statė Televizijos bokštą iš antrinių žaliavų, šoko pagal Eurovizijos dainą „Luktelk“ ir kt.

„Bildukai“  virtualiai susitiko su Šiaulių Romuvos progimnazijos priešmokyklinukais ir jų mokytoja Viktorija. Susitikimą iškilmingai pradėjo Lietuvos himnu, grupių prisistatymais, o paskui vieni kitiems uždavė po 3 klausimus. Vaikai pagilino ir įtvirtino žinias apie Lietuvą ir gimtąjį miestą Šiaulius,  pagal daiktus-simbolius bandė teisingai įvardinti kalendorines šventes, kartu sudainuoti bendrą dainą „Svarbiausi žodžiai“ bei atkoduoti sakinį pagal Lietuvos kodų abėcėlę, kurią specialiai šiam rytmečiui bendradarbiaudamos canva programa sukūrė mokytojos Ligita, Asta ir Viktorija.

Vaikų mintys po rytmečio: „Patiko susitikti su kito darželio vaikais“, „Patiko statyti LIETUVA iš lego“, „Patiko sakyti klausimus kitiems vaikams“, „Labai džiaugiuosi, kad mūsų komanda laimėjo viktorinoje apie Lietuvą“, „Kai kurie klausimai buvo sunkūs ir nežinojau, ką spausti“. „Man patiko, tas berniukas, kuris buvo apsirengęs karaliumi“, „Man patiko bendrauti su vaikais  iš Šiaulių“, „Man patiko viskas“, „Aš daug sužinojau apie Lietuvą“.

Mokytojų mintys po rytmečio: „Tokio pobūdžio renginiai itin naudingi priešmokyklinio amžiaus vaikams. Dalyvaudami panašaus pobūdžio renginiuose jie turi galimybę stebėti bendraamžius ir ne tik mokytis iš jų, bet ir mokytis kartu, pasidalinti savo turimomis žiniomis. Įtraukianti aktyvi veikla skatina vaikų kūrybiškumą ir bendradarbiavimą“, „Vaikai itin laimingi, jiems tai naujos patirtys ir lengvas startas, ruošiantis mokyklai“, „Puikus renginys, atitinkantis vaikų amžių, inovatyvus, šiuolaikiškas. Džiaugiuosi, kad jis jau tampa tradiciniu priešmokyklinukų renginiu“, „Šis rytmetys suteikė daug džiugių emocijų visiems dalyviams. Vaikai ugdė ir gilino šias kompetencijas: pažinimo, komunikavimo, socialinę ir emocinę, skaitmeninę , kūrybiškumo ir skaitmeninę kompetenciją. Džiaugiamės tokiu šauniu bendradarbiavimu. Ačiū už galimybę“, „Džiugu bendradarbiauti su šalies bendraminčiais – aktyviais ugdymosi proceso organizatoriais ir koordinatoriais, ugdant priešmokyklinio amžiaus vaikų kalbinius gebėjimus bei tautinį tapatumą“, „Patiko renginio idėja ir tikslas- skatinti mokytojų bendradarbiavimą organizuojant interaktyvų rytmetį ir „vienu šūviu nušauti du zuikius“: per skaitmeninio raštingumo kompetenciją suteikti vaikams žinių apie Lietuvą. Tokių renginių dėka tobulėja vaikų visuomeninio ugdymo pasiekimų sritis“.

Šiaulių lopšelis-darželis „Sigutė“
Įstaigos kodas 1905 25130
A. s. LT 40 7300 0100 7573 8391
Bankas „Swedbank“, AB

Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre
Direktorė – Eglė Ivanauskaitė-Rimšė

J. Basanavičiaus g. 92, 76176 Šiauliai
Tel. (8 41)  54 52 69
Mob. 8 673 84 434
El. p. sigute.darzelis@splius.lt

2024 © Šiaulių l-d „Sigutė“
NEĮGALIESIEMS