eTwinning projektai Šiaulių lopšelyje-darželyje ,,Sigutė“

2021 m. gegužės–birželio mėnesiais grupės ,,Žiogelis“ ugdytiniai aktyviai dalyvavo organizuojamuose Etwinning projektuose.

Nuo 2019 metų lopšelyje-darželyje ,,Sigutė“ įgyvendinamas projektas ,,Monstriuko garsai“ kartu su socialiniais partneriais (Panevėžio ir Palangos lopšeliais-darželiais ,,Sigutė“). Sėkmingai įgyvendinus projektą buvo siekiama jo tęstinumo.

Šių metų gegužės mėnesį buvo pasiūlyta įsitraukti ir daugiau Lietuvos įstaigų į šį projektą. Todėl pasirinkta eTwinning platforma. Į projekto vykdymą buvo kviečiami įsitraukti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupių vaikai ir jų pedagogai, logopedai, socialiniai pedagogai.

Projekto veiklas buvo kviečiama įgyvendinti kartu su vaikams patraukliu personažu – monstriuku. Buvo organizuojamos veiklos: susipažinti su monstriuku skaitant knygą ,,Monstriukas knygoje“.

Sukurti savo monstriuką. Sukurti linksmąją monstriuko mankštelę: joga skirta vaikams, grimasiuko mankštelė – artikuliacinė mankšta, pirštų mankštelė – smulkiosios motorikos lavinimas. Sukurti pasaką netradicinėje aplinkoje. Sukurti masažo pasakėlę suteikiant vaikams teigiamų emocijų.

Dalyviai įgyvendintomis veiklomis dalinosi projekto eTwinning Twinspace puslapyje. Buvo smagu su vaikais stebėti, kaip projekto dalyviai susipažino su monstriuku, sukūrė savo monstriukus, mankštinosi, kūrė pasakas kartu su monstriuku. Projekto pabaigoje visi buvo kviečiami į nuotolinį susitikimą, sušokti monstriuko šokį ,,Pasisveikink su projekto draugu. Sušok monstriuko šokį“

Su projekto akimirkomis galite susipažinti paspaudę šią nuorodą.

Buvo smagu dalyvauti ir kitų organizuojamame eTwinning projekte ,,Įvairovėje įdomiau“. Šio projekto metu vaikai mokėsi prosocialaus elgesio – pagarbos bei jautrumo kitam; ugdyti pakantumą, toleranciją kitokiam. Pedagogai bandė atsakyti į klausimą „Kaip mokytojas turėtų padėti įsitraukti į žaidimus kitų atstumtiems grupės vaikams?“.

Organizavome pokalbius su vaikais, vartėme el. knygeles, kalbėjome, kokie mes esame skirtingi, kaip galėtume vienas kitam padėti. Stebėdami įvairius piešinius, plakatus vaikai pabandė nupiešti, kokie esame skirtingi, bet draugiški.

Visas nupieštas ir vaikų išsakytas mintis patalpinome į didelę atvirutę ir patalpinome į atvirlaiškį, kuriuose siuntėme paštu projekto dalyviams. Nekantriai laukėme ir draugų linkėjimų. Sukūrėme logotipą šiam projektui ir žaidėme žaidimus, kurie padėjo būti kartu vienas šalia kito, padėti vienas kitam, suprasti vienas kitą.

Visa projekto informaciją ir akimirkas galite rasti čia, paspaudę nuorodą.

Logopedė Kristina Zelbienė, auklėtoja Žavinta Gorytė

Šiaulių lopšelis-darželis „Sigutė“
Įstaigos kodas 1905 25130
A. s. LT 40 7300 0100 7573 8391
Bankas „Swedbank“, AB

Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre
Direktorė – Eglė Ivanauskaitė-Rimšė

J. Basanavičiaus g. 92, 76176 Šiauliai
Tel. (8 41)  54 52 69
Mob. 8 673 84 434
El. p. sigute.darzelis@splius.lt

2022 © Šiaulių l-d „Sigutė“
NEĮGALIESIEMS