Diena be tabako

Pasaulinė sveikatos apsaugos organizacija (PSO) 1987 m. gegužės 31-ąją paskelbė Pasauline diena be tabako. Šią dieną visi rūkantieji skatinami bent vieną dieną nerūkyti. Visuomenė skatinama susipažinti su rūkymo žala ir pasauline tabako epidemija.

Šiaulių lopšelyje-darželyje,,Sigutė“ buvo surengta akcija šiai dienai paminėti ,,PŪSK BURBULUS, O NE DŪMUS, 2023 m.“. Nuo pat ankstaus ryto tėvelius ir vaikus prie lopšelio-darželio įėjimo pasitiko socialinis pedagogas ir visuomenės sveikatos biuro specialistas. Su burbulais ir akcijos atributika bei CO testeriu, kuriuo visi norintys tėvai ir akcijos dalyviai akimirksniu galėjo išsiaiškinti apie rūkančiojo kraujyje esančio žalingo anglies monoksido lygį.

Šiuo renginiu norima atkreipti dėmesį į tai, kad:

  • rūkydami kenkiate ne tik savo pačių, tačiau ir aplinkinių, ypač vaikų sveikatai; pavojingų, ligas sukeliančių medžiagų koncentracija smilkstančiuose cigaretės dūmuose yra didesnė nei dūmuose, kurie įtraukiami per cigaretės filtrą;
  • pastebėta, kad rūkančių tėvų vaikai kur kas dažniau nei nerūkančių, ypatingai greitai perima suaugusiųjų elgesio modelius, tad rūkančių tėvų vaikai kur kas dažniau pradeda rūkyti.

Dalyvaudami šioje akcijoje galime būti pavyzdžiu savo ir kitų vaikams. Kartu praleistas laikas vienija, stiprina ir įkvepia džiaugsmu.

Dėkojame visiems akcijos dalyviams!

 

Šiaulių lopšelis-darželis „Sigutė“
Įstaigos kodas 1905 25130
A. s. LT 40 7300 0100 7573 8391
Bankas „Swedbank“, AB

Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre
Direktorė – Eglė Ivanauskaitė-Rimšė

J. Basanavičiaus g. 92, 76176 Šiauliai
Tel. (8 41)  54 52 69
Mob. 8 673 84 434
El. p. sigute.darzelis@splius.lt

2023 © Šiaulių l-d „Sigutė“
NEĮGALIESIEMS