Aš domiuosi technika

Jungtinę priešmokyklinio ugdymo grupę „Žiogelis“ šiais metais lanko daug berniukų, kurie domisi įvairia technika. Vaikams kyla daug klausimų: kodėl skiriasi padangų raštai, dydis, kur išmesti nebereikalingas padangas, akumuliatorius, kas atsitiktų jei užsidegtų padangų gamykla, automobilis?

Vaikams buvo skirtas namų darbas – nufotografuoti automobilio padangas. Visiems buvo smagu spėlioti, kieno tai automobilis, diskutuoti, ar tai vasarinės, ar žieminės padangos. Vaikai sužinojo, kad tinkamai išrūšiuotos padangos yra perdirbamos. Iš jų gaminama danga vaikų žaidimų aikštelėms, kilimėliai gyvūnams, netgi batų padai.

Linksmai nusiteikę vykome į ekskursiją į atliekų tvarkymo centrą. Vaikai apžiūrėjo konteinerius, sužinojo, kaip perdirbami ir kam panaudojami nebereikalingi daiktai, kenksmingos atliekos. Logopedės Justinos iniciatyva į lopšelio-darželio kiemą užsuko visureigis, kurį vairavo ir atsakė į vaikų užduotus klausimus Justinos vyras Donatas. Vaikai sužinojo, kodėl visureigio tokie dideli ratai, kaip ištempti miške užklimpusį automobilį.

Veiklų metu buvo lavinamos visos septynios kompetencijos.

Informaciją pateikė priešmokyklinio ugdymo mokytoja Reda Ginelevičienė

Šiaulių lopšelis-darželis „Sigutė“
Įstaigos kodas 1905 25130
A. s. LT 40 7300 0100 7573 8391
Bankas „Swedbank“, AB

Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre
Direktorė – Eglė Ivanauskaitė-Rimšė

J. Basanavičiaus g. 92, 76176 Šiauliai
Tel. (8 41)  54 52 69
Mob. 8 673 84 434
El. p. sigute.darzelis@splius.lt

2022 © Šiaulių l-d „Sigutė“
NEĮGALIESIEMS